O mně

Co na sebe prozradit? Že by nějaké veliké tajemství, o kterém nemá nikdo zdání? Bohužel Vás asi zklamu, ale nemám ani ocas, ani rohy, svatozář mě taky minula a ani superschopnosti se u mě zatím neprojevily. Jsem naprosto normální (to by se moji přátelé zasmáli) knihomol, kterého jednou napadla spásná myšlenka založit si blog. Občas plácám hlouposti, kolikrát to, co říkám nedává smysl a mám v oblibě zuřivé debatování na téma nespravedlností, typu vraždění oblíbených postav v knihách, které miluju.

Devátým rokem navštěvuji základní školu v malém městě (ano, říkají tomu město, já to nazývám malou tečkou na podrobné mapě) poblíž Brna. Jsem spokojená s tím, kde bydlím, jednou bych se ale i přesto ráda přestěhovala do Prahy, protože jsem dítě hluku, zábavy a miluju když se toho kolem mě hodně děje. Navíc, přiznejme si to, v Praze se toho hodně koná. Většina velkých věcí okolo knih, psaní a spisovatelů se odehrává tam. A to je také jedna z věcí, která mě tam táhne jako magnet.

Kromě čtení mám i ostatní hobby ke kterým patří i psaní. Obdivuje spisovatele, kteří dokáží čtenáře zcela pohltit hloubkou příběhu a každý takový je mým vzorem. Chtěla bych někdy dosáhnout toho, aby k někomu moje dílo promlouvalo, něco mu dalo a donutilo ho se nad věcmi zamyslet.

V knižním světě jsem se podvědomě pohybovala vždycky, protože to mám v krvi po svých předcích. Podrobněji jsem se s ním ale seznámila až s příchodem blogu. A i když mě občas sžírá lenost, na stole se mi kupí recenzní výtisky a písmenka v knihách mi připomínají bludiště, jsem ráda za to, co mi blog dal. Práce na něm totiž nikdy nekončí, vždycky je tu něco, co je potřeba spravit, udělat líp nebo předělat.

Knihy mi byly blízké vždycky. Je to způsob, jak vypadnout z našeho technikou zahlceného světa do pohádek, příběhů s osudovou láskou nebo vílami a draky.Srdce člověka, který hodnotí a kritizuje knihy mě občas napomíná, ale to dívčí má rádo dobré konce, záporáky a větu "Žili šťastně až do konce." Za ten rok, co blog šťastně běží jsem objevila spoustu knih, které mi přirostly k srdíčku a ráda je čtu a připomínám si je znovu.

Neodmyslitelnou součástí mého knižního světa se stala autorka Julie Kagawa se svou sérií o vílách. Železný král byla první kniha, která mě takto dostala a jenom těžko nějaká další překračuje vysoko danou laťku. Několik takových šampionů se tady ale našlo a to jsou pecky, na které ráda vzpomínám. Série Hunger games si mě získala především kuráží a reálností postav, Richelle Mead mě přesvědčila o svém obrovském talentu ve spin-off sérii Pokrevní pouta (BTW- Team Adrian jede! :D), ke sci-fi mě přesvědčila se vrátit kniha Mlhovina, z mojí fobie z L.J. Smith a její série Upíří deníky mě dostala trilogie Temné vize, která si mě omotala kolem prstu. Nesmím zapomenout na Terezu Janišovou, která mě svojí knihou Erilian, město čarodějů přiměla věřit v dobré konce, sérii C.C. Hunter se kterou jsem strávila několik pěkných odpolední a legendami a příběhy opředenou Dceru kostí a dýmu, jejíž příběh mě dostal do kolen.

Kontakt:
My kingdom of books je také na facebooku, kde se můžeš připojit k fanouškům a mít tak vždycky přehled o tom, co se kde šustlo. V případě jakýchkoli dotazů mě najdeš na:
e-mailu: my-kingdom-of-books@seznam.cz
skypu: my-kingdom-of-books

Budu moc ráda, když si na web přidáš ikonku blogu:
6 komentářů:

 1. Je to zvláštní, ale velmi jsme si podobné. Jsme nejspíš skoro stejně staré, nevím jestli jsi 1998 nebo 99, ale je to blízko. Četla jsem skoro všechny knihy a většina mi jich přirostla k srdci. Moji přátelé by mě - asi stejně jako tví - označili za knihomola, i když by toto slovo nepoužili (nemají ho ve slovníku xD). Tvůj blok je krásný.
  Nikki ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Taky se mi hrozně moc líbila série o vílách od J. Kagawy. Jen jsem naštvaná a smutná zároveň, že se v ČR nevydají další díly. :(

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělý článek! S tou Prahou souhlasím. Taky bych tam jednou chtěla bydlet. Ze stejných důvodů jako ty :)

  OdpovědětVymazat
 4. Zdravím,
  máš krásný blog, ráda si zde počtu.
  Chtěla bych se jen zeptat, zda by ses nechtěla zapojit do takového malého TAGu, pokud ano, budu moc ráda. :-D
  http://colors-of-world.blog.cz/1504/tag-kdyz-jsem-byl-a-maly-a
  Hezký den!

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!
Prosím, nepoužívejte možnost 'Anonymní', díky! :)