10 října, 2012

Waiting on Wednesday (6)


Meme vytvořené Breaking the Spine. Za úkol máme vybrat jednu knihy, kterou bychom
si chtěli přečíst a představit ji.

Tak tuto středu bych Vám chtěla představit knihu, kterou bych si moc přála a to je:
Vampýrská akademie
Vím, že je asi ostuda, že jsem ji ještě nečetla, ale nějak jsem uvízla u Školy noci a potm už si s upířími blbinkami nedělala starosti. Ale až když jsem si teď pořádně pročetla, o čem knížka je, nějak mi došlo, že stojí za to, si ji přečíst :)

Vampýrská akademieMorojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…

2 komentáře:

  1. ja som túto sériu ešte tiež nečítala, možno keď vyjde v slovenčine teraz, tak si ju zadovážim, lebo samá chvála je na ňu a navyše ma zaujala 8)

    OdpovědětVymazat
  2. Nejúžasnější knižní série! :)))

    OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!
Prosím, nepoužívejte možnost 'Anonymní', díky! :)