05 října, 2013

On my wishlist (10)

Úkolem je napsat jednu nebo více knih, která je na našem wishlistu 

Poslední dobou pokukuji po takové spoustě knih, že už jsem opravdu ztratila přehled. Tolik novinek, co vyšlo, tolik knih, které teprve vyjdou. A také spousta kousků, která mi unikla během několika posledních měsíců. Při psaní těchto řádků jsem si ale připomněla, jakou knihu si chci přečíst už hrozně dlouho, a kterou se mi pořád nepodaří ukořistit. Tady je:

Když bylo Wendy pouhých šest let, matka se ji pokusila zabít. Tvrdila jí, že je monstrum. O jedenáct let později se Wendy začíná obávat, že matka měla tehdy možná pravdu. Dochází jí, že asi není tím, kým si po celý život myslela, že je. Toto poznání jí pomáhá odhalit Finn Holmes.
Finn, záhadný spolužák, zprvu Wendy jen neustále pozoruje. Něco na něm Wendy neskutečně přitahuje, ale zároveň děsí. S jeho pomocí se dozví i pravdu o sobě a svém životě: Jako miminko byla zaměněna s jiným dítětem, chlapcem. Ještě v šoku se Wendy vydá s Finnem za svou pravou matkou. Netuší ale, co ji tam čeká...
Nový domov Wendy nutí nechat dosavadní život za sebou, zapomenout na školu jí problém nedělá, ale jak se vypořádá se ztrátou svého bratra a tety? Wendy se musí poprat se svým novým údělem a s tím, že ani u své pravé matky nenajde city, které celé dětství tak moc postrádala.

Četli jste Dědičku? Líbila se? :)

7 komentářů:

 1. Taky o téhle knížce delší dobu přemýšlím :)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak toto rozhodne odporúčam, táto kniha sa mi veľmi páčila, vlastne celá séria bola fakt skvelá :)

  OdpovědětVymazat
 3. Taky bych si ji chtěla přečíst :D

  OdpovědětVymazat
 4. Dědičku jsem četla a můžu ti ji jedině doporučit. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Mně se bohužel Dědička vůbec nelíbila. Z žánru young adult fantasy to byla jedna z nejhorších knih, co jsem četla.

  OdpovědětVymazat
 6. Čítala, celkom lúbila, 2ka je podľa mňa lepšia, teším sa na 3ku 8)

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář!
Prosím, nepoužívejte možnost 'Anonymní', díky! :)