11 listopadu, 2012

Knižní vzpoura (1)

Víc informací o této knižní výzvě najdeš zde.

Ano i já jsem se rozhodla zapojit do knižní výzvy pořádané Awekki. Myslím, že je to opravdu skvělý nápad a i když jsou některé úkoly docela drsné, budu se snažit je všechny splnit :). Začínáme na úrovni Vojín-

Ale já už dnes přidám několik splněných misí, takže uvidíme, jakou hodnost získám potom. Začnu s úkoly, které jsem splnila vlastně už před výzvou, nebo je plním každodenně :)

1) Bezcílné procházení knihkupectví
To si myslím, že není u knihomola žádná zvláštní věc. Navíc, pokud uvažujete nad každou věcí stokrát, jako já, není to výjimka už vůbec. Vždy několikrát bezcílně procházím knihkupectví než se skutečně rozhodnu si nějakou knížku koupit.

2) Účast na knižním srazu
U nás v Brně máme "klub" Na slovíčko s knížkou a pravidelně se scházíme. Takže ano, knižního srazu jsem se už účastnila, dokonce dvakrát. Holky jsou moc fajn a hrozně ráda si s nimi popovídám. Doufám, že se zase sejdeme brzo :)

3) Dopisování si s autory
V poslední době mě to začalo vážně bavit. Autoři bývají totiž hrozně milé osůbky a ono nejen že je vážně fajn si s nimi psát, ale procvičím si tak i svoji dost nestabilní angličtinu. Bonusem navíc je, že se mi většinou (ani nevím jak) povede s nimi udělat rozhovor, takže mám svým čtenářům alespoň co nabídnout. Zrovna tento týden jsem si dopisovala s autorkou Sweet evil Wendy Higgins, jejíž rozhovor se mnou se dneska objevil na blogu :)

4) Rozečtení dvou a více knih
Je to sice ohromně otravný zlozvyk, ale v době, kdy člověk opravdu nestíhá a každá knížka ho hned po pár stránkách přestává bavit je rozečtení dvou a více knih asi ta nejlepší možnost. Já to tak poslední dobou dělám pořád. Zrovna teď mám rozečtené Gjorky a Krásné mrtvé. Vážně bych se měla polepšit :D

5) Čtení za chůze
Tak to jsem jednou zkoušela, to je pravda. Když jsem šla z knihovny a nemohla jsem se dočkat až si knížku přečtu. Musím říct, že bych to asi znova nezkoušela, rozhodně ne na ulici :D Člověk se potom začte a při přecházení silnice ho ještě tak něco srazí, navíc se musí pořád koukat, aby náhodou nesrazil nějakého chodce :D

Pro dnešek to asi stačí, i kdybych toho tam určitě zvládla vybrat víc. Za těchto pět misí jsem získala hodnost:2 komentáře:

  1. V Brně je čtenářský klub? Jaktože to nevím? :D Měla bys nějaké konkrétnější informace? :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Je to klub Na Slovíčko s knížkou, najdeš nás na facebooku :)

      Vymazat

Moc děkuji za každý komentář!
Prosím, nepoužívejte možnost 'Anonymní', díky! :)